Tumblr ‘a Yeni Bir Tema

Tumblr Theme - LifePhoto2013 ‘ün son iki ayı yazamamak açıkçası çok kötü oldu. Ocak ayın da bir baktım iki ay konu yazmamışım. Ama artık işler azaldığına göre bir şeyler yapabiliriz dedim. Eksik konular ile devam etmeden önce biraz farklı bir çalışma ile uğraşmalıydım. Faruk Akhan ‘ın yapmış olduğu Life Photo adlı Tumblr temasının arayüzünü kodlamak ile başlamak iyi olacaktı. Bundan önce de Duha adlı Tumblr temasının tasarımını yapmıştı. Sağ olsun bu temada da kırmayıp gecikmelerime rağmen temanın dökümünü yapmama izin verdi. Bu da ücretsiz olarak yayınlanacak Tumblr üzerinde. Bu tema da javascript ‘i coffescript kullanarak yazdım. Coffescript hem javascript konusunda bana daha iyi bir görüş açısı katıyor hem de öğreneyim dedim. Zaten coffescript ile ilerleyen zamanlar da ufak örnekler yaparak paylaşımlar yapacağım buda ilk paylaşım olmuş oldu. Bunun dışında html5 elementlerini kullanarak geliştirdim.

Ek olarak imgLiquid ve mozilla tarafında çalışmayan “-webkit-scrollbar” için jscrollpane adlı iki plugin kullandım. Kullanılan plugin ve temanın linklerini aşağıda bulabilirsiniz. Temayı Tumblr ‘a atkardığım zaman git ve indirme linkleri tekrardan güncelleyeceğim. Ve bu sefer Tumblr ‘a aktarırken bir anlatım konusu olarak yapmaya çalışacağım. Umarım çalışmayı beğenirsiniz.

LifePhoto : Demo Link

LifePhoto Tema : İndirme Linki

LifePhoto Github : Github Link

Kullanılan Eklentiler : ImgLiquidJscrollpane

Yayınlayan

Bulut Üzer

Web ortamında gelişmesine yardımcı olan Yusuf Doru sayesinde şuan web developer olarak ilerlemekte.Web ve mobil ortamlarda uygulama geliştirmeye çalışmak da.Ayrı yeten de kişisel blogunda web ve php ile ilgili çalışmalarını ve deneyimlerini paylaşmayı hedeflemekte.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir