Behance Style Flat UI Kit

behance-style-flat-ui-kitBundan önceki postlarımda belirttiğim kitin %60 halini GitHub üzerinde paylaşıp onun üzerinden devam edeceğim. Bu sırada en azından yorumlara açık olur ve belki başkalarıda daha iyi güncellemeler yapmak ister. Ayrıca insan yaptığı çalışmayı uzatınca o çalışma çok can sıkmaya başlıyor. O yüzden paylaştıktan sonra devam ettirmek daha iyi.

Konuya dönecek olursam, yazarken modüler bir CSS yapısı kurmaya çalıştım ama nedense bunu pek sağlayabilmiş gibi hissetmiyorum. Yorumlarda bunu göreceğim. 🙂 CSS tarafında Less kullandım ve artık Sass ile yoluma devam edeceğimide belirteyim. Diğer yandan Safari için yeni bir düzenleme yapıp ekleyeceğim. Safari düzenlemesi bittikten sonra diğer eksik 4 modülü bitirip son bir revize ile tekrar bir sunum yapmaya (çalışacağım).

Chart ve tab için basit satırlar yazmayı tercih ettim ve chart için şuan farklı bir projede kullanma ihtiyacı duyduğumdan revize ederek tekrardan yazıyorum. Bittiğinde eklemeyi planlıyorum.

Tab için ise şuan ki arayüzde horizontal bir yapı kurulu. Bunun vertical halini yapıp ekleyeceğim. Diğer yandan birden fazla menü yapıları için horizontal ve vertical yapıyı kullanabilirsiniz.

Profil alanı için image kalıpları kullanmak yerine CSS ile kendi kalıbımı oluşturmaya çalıştım. Ve tasarıma yakın bir görüntü elde etmeyi başarmış oldum. Buton, menü, chart vs gibi yapıları tek sınıflardan oluşturup çalışma içerisinde geniş kullanım olanağı sağlaması için çabaladım. Aynı şekilde sabit yapılar ile CSS tarafında da bunu sağlamaya çabaladım. Text-bg renkleri için kurduğum yapı çok saçma oldu ama şuan için iş görür durumda. 🙂

Son olarak IE için hiç bir uğraş göstermedim ve göstermeyeceğim. Ama kesin olarak Safari için bir fix gelicek.

Bu güzel çalışması için Emrah Demirağ‘a teşekkür ederim.

 

GitHub : GitHub Linki

Demo : Behance Style Flat UI Kit

Yayınlayan

Bulut Üzer

Web ortamında gelişmesine yardımcı olan Yusuf Doru sayesinde şuan web developer olarak ilerlemekte.Web ve mobil ortamlarda uygulama geliştirmeye çalışmak da.Ayrı yeten de kişisel blogunda web ve php ile ilgili çalışmalarını ve deneyimlerini paylaşmayı hedeflemekte.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir