Bilgisayar Kasamızın Klasik Vidaları

vida-bitimi-kasaya-takiliÖnceki yazımda da belirttiğim gibi artık sitemde kasa modifikasyonları ile ilgili yaptığım ufak tefek çalışmaları ve bilgilendirmeleri ile ilgili paylaşımlar yapacağımı da belirtmiştim.

[…] bkz : “konu yelpazesi”. […] Bu paylaşımım da kasalarımızda ki klasik siyah vidalara nasıl bir değişiklik yaparız da hem görüntü açısından güzel hemde kasa için bir yararı olmasını sağlayacağımızdan bahsedeceğim.Bildiğimiz gibi artık yeni nesil bir çok kasada ve eski kasalarda genel olarak siyah vidalar kullanılmakta.Ben bunu sevmiyorum.Ve uygulayacağımız yöntemin çok yararlı olacağına inanıyorum.

Yapım videosu çekme gereği duymadım bu kadar basit ve kolay bir şey için zaten resimlerden anlayacaksınız neyin ne olduğunu :).Öncelikle bazı ofis girişlerinde ve iş yerlerinde görmüşsünüzdür.Duvarlarında firma ismi yazılmış camlar bulunur bunlar duvara asılırken somuna benzer bir aparat kullanılır.Birinci ve ikinci resimlerde aparatı göreceksiniz.

Bu aparatları ilk önce kasanızın vida büyüklüğüne göre matkap uçları ile delmeniz gerekiyor ama size tavsiyem ilk önce küçük numaralı matkap ucu ile delip sonra büyük uç ile genişletmenizdir.Benim kullandığım uçlar 8 ve 10 numaralı uçları idi.Üçüncü ve dördüncü fotoğraflarda göreceksiniz.

Vidaların kaba yerlerinin uzunluğunda ve genişliğinde alanlar açılınca bırakmanız yeterli.Yalnız bunları yapmadan önce ufak bir zımpara atmanızda fayda var.Son olarak da içine konulan vidanın bir daha çıkmaması için size tavsiyem silikon sıkmanızdır.Bu sayede vida oynama yamulma ve çıkma gibi sorunlar yaşatmayacak.Bitmiş halini ve zımparalanmış halini aşağıda görebilirsiniz.

aparat-alt-cekimaparat-ust-cekim

8-numarali-uc

10-numarali-vidavida-zımpara-anivida-bitimi-ust-cekim

Yayınlayan

Bulut Üzer

Web ortamında gelişmesine yardımcı olan Yusuf Doru sayesinde şuan web developer olarak ilerlemekte.Web ve mobil ortamlarda uygulama geliştirmeye çalışmak da.Ayrı yeten de kişisel blogunda web ve php ile ilgili çalışmalarını ve deneyimlerini paylaşmayı hedeflemekte.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir