Sublime Text 3 Less Güncel Kurulum

sublime-text-3-less-installUzun zamandır yeni bir post giremediğimden bunun ile başlangıcı yapmak istiyorum. Biliyorsunuz bundan önce ki Sublime Text 3 Less Kurulumu ve Bir Örnek başlıklı postum da bunu anlatmıştım. Ama orada sorun yaşayan bir arkadaşın attığı yorumda ki sorunu bugün bende yaşadım ve bunu düzenleyip tekrar bir post haline getirmek istedim. 

Yapılması gereken adımlar sırayla

  1. Sublime Text 3 için Package Control yüklenmesi ve ardından var olan paketleri görebilmek için package control açarak install package yazmamız gerek.
  2. İkinci adım olarak önce kullandığımız işletim sistemine uygun olan Node.js güncel sürümü indirmeli ve yüklemeliyiz.
  3. Node.js yükleme işlemi bittikten sonra komut satırından “nmp install -g less” yazıp Less paketinin yüklenmesini beklemeliyiz.
  4. Yüklenen paketten sonra Sublime Text açarak Less ve sonrasında Less2Css yükleyip Sublime Text’e reset atmamız gerekiyor.
  5. Son işlem olarak hata almamız için komut satırından “npm install -g less-plugin-clean-css” yükleyerek var olan hatayı da giderip rahatlıkla Less ile projelerimizi geliştirmeye devam edebiliriz.

Post sonunda önceki yazımda belirttiğim eklenti ve proje hakkında bahsetmek istiyorum. Eklenti bitmek üzere, günde 3-4 dakika oturup kalktığımdan pek ilerletemedim. 🙂 Ayrıca proje fikrinden vazgeçip her zamanki gibi devam etme kararı aldım. Adımlarda sorun yaşayan arkadaşlar yorumlarda nasıl bir sorunla karşılaştıklarını açıklarsa seve seve yardımcı olurum.

Yayınlayan

Bulut Üzer

Web ortamında gelişmesine yardımcı olan Yusuf Doru sayesinde şuan web developer olarak ilerlemekte.Web ve mobil ortamlarda uygulama geliştirmeye çalışmak da.Ayrı yeten de kişisel blogunda web ve php ile ilgili çalışmalarını ve deneyimlerini paylaşmayı hedeflemekte.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir